Fundacja Słonko wsparła naszych pacjentów onkologicznych

Do naszego Oddziału Onkologii Klinicznej z inicjatywy Fundacji Słonko trafiło 10 zestawów chłodzących w postaci rękawic i skarpet, dedykowanych pacjentom onkologicznym, przechodzącym przez chemioterapię.

Zestawy chłodzące mają na celu zapobieganie wystąpieniu tzw. polineuropatii obwodowej, objawiającej się bólem, drętwieniem lub mrowieniem kończyn – pojawiającej się na skutek podawania wlewów leków cytostatycznych. Zmniejszenie działanie leku w tych częściach ciała jest możliwe dzięki ograniczeniu dopływu krwi do dłoni i stóp, poprzez ucisk (ciasne rękawiczki i skarpety) oraz schłodzenie.

Najważniejsze korzyści dla pacjenta wynikające ze stosowania zestawów chłodzących to ochrona nerwów obwodowych oraz redukcja bólu, a co za tym idzie poprawa samopoczucia chorego.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Słonko za przekazaną darowiznę 🤝❤️ Cieszymy się ze pomoże one chronić naszych Pacjentów przed skutkami ubocznymi leczenia.